Veškeré novinky, pozvánky na akce, fotografie, zveřejňujeme na facebook profilu našeho oddílu, je to pro nás nejlepší možnost komunikace s fanoušky a hráči, prosím sledujte nás na něm zde:

Historie oddílu:

Sportovní klub Kuklenská Brno byl založen v prosinci 2015 a pod křídla ČBaS byl zapsán v lednu 2016.

Zakladatelé SK jsou Martin Šauer, Tomasz Mendrek a Marek Matula. Jedná se o spojení lidí, kteří sportem a hlavně badmintonem žijí. Díky Martinovi - celoživotnímu sportovci, bylo postaveno Sportcentrum na Kuklenské, Tomasz je ikonou badmintonu v ČR, a to jak herně, tak trenérsky a Marek dlouholetým ligovým hráčem, trenérem a organizátorem řady akcí a projektů v prostředí badmintonu.

Náš nový klub má za cíl vybudovat v hale na Kuklenské silný a funkční badmintonový oddíl, založený na přátelství lidí, životní lásce k badmintonu a ochotě trénovat jak sebe, tak i předávat znalosti méně zkušeným. Našimi hlavními cíly je mít jednak kvalitní juniorskou základnu, která bude schopna konkurovat úspěšným oddílům v ČR, a dále v rámci dospělých vytvořit závodní týmy, jenž využijí společně natrénované hodiny v ligových soutěžích. Kromě dřiny na kurtech se můžeme těšit na řadu společných akcí mimo halu: kolo, běh, inliny, zimní sporty a další aktivity.

Záměr nového klubu oslovil řadu šikovných hráček a hráčů, kterým velmi děkujeme za podporu a jejich vlastní přání se k nám přidat. Tito hráči se přidali mezi první zakládající členy a spolu tak můžeme vytvořit zdravé herní i trenérské jádro našeho klubu: Tomáš Míča, Kuba Dobrovolný, Lukáš Ostrý, Soňa Hlaváčková, Nela Ondráčková, Tomáš Vorba, Michal Juřička, Katka Pelcová, Karel Pecha a další hráči, kteří chtějí posunout své badmintonové umění výš, užít si každou chvilku na kurtu, když nám to zdraví dovolí, ale zároveň být nápomocni i při tréninku dětí.

Vedení SK Kuklenská Brno, jaro 2016