BV prosinci bojovalo naše Béčko o body do tabulky městského přeboru ve dvou utkáních. Držíme druhé místo a šanci na boj o vyšší ligu. V prvním prosincovém utkáním jsme narazili na favorita městského přeboru, tým FSpS MU Brno C. Ten bez ztráty bodu proplouvá soutěží a ostatní týmy mají alespoň šanci okusit, jak se hraje proti kvalitním hráčům a kam by to s potřebnou dávkou tréninků a úsilí mohli jednou sami vykonostně dotáhnout. Zápas skončil 1:7 z našeho pohledu. Konkrétně lze z tohoto utkání vypíchnout dva dílčí zápasy. Zápas na krev Martin Šauer vs. Jiří Bureš, který se rozhodl v koncovce třetího setu. Další pochvala je pro Toma Fardu. Ten značně potrápil Tomáše Matyse, jejich druhý set šel do nastavení a kdoví jak by vypadal set třetí. Soupeř měl již tričko propocené durch a hodně si oddychl, že má zápas za sebou a nemusí do třetího setu.

Druhým prosincovým utkáním byla odveta proti týmu žraloků. Mladý a dravý tým BS Brno, s podporou tatínků od juniorů dojel na Kuklendu v podobné sestavě, jak při minulém utkání, které skončilo remízou 4:4.

Utkání rozehrávají oba mužské debly. Naše sehrávající se dvojice Majk and Mike hrála ukázkově. Za podpory publika borci vyhrávají ve dvou setech první bod pro Kuklendu. Tito dva sympaťáci nám dělají radost, dřou na trénincích a přenáší to na kurty i během ligy, makají vždy na 100% a tak to má být na lize. Vedle na kurtu ovšem probíhalo drama, Ondra s Tomem Fardou, koncovka třetího setu a stav 18:18. Tak, teď je to vabank. Poslední tři míče ovšem díky chybám soupeřů jdou k nám a tím i druhý bod pro Kuklendu.

Na kurt nastupuje náš debl holek, Soňa s Áďou. Holky vysmáté, uživají si zápas a kromě smečí rozdávají i pohledy a úsměvy po celé hale :) Druhý set tak holky trochu víc projedou, ale včas se zkoncentrují a správnou taktikou jasně získávají třetí set a další výhru pro Kuklendu, výsledkem jak na houpačce 21-19, 9-21, 21-12. Veselo musí být. Stav je 3:0.

Haruno zkouší v singlu vyzrát na šikovnou juniorku Nikolu Kubovou. Ta ji nepustí do delších, fyzicky náročných výměn, kde je Haruno neporazitelná a Nikola si útočnou a aktivní hrou pohlídá výhru ve dvou setech. Stav 3:1. Na svůj singl nastupuje junior Ondra Smažil. Je patrnný jeho výkonostní posun a Ondra rozhoduje zápas ve dvou setech. Minulý zápas se s Justinem tahal na tři sety.  Pár měsíců uplynulo a je to vidět na hře Ondry, který poctivě trénuje celou sezónu s dospělými hráči našeho týmu. Stav 4:1.

Nejrychleji vyprovodí soupeře Tom Farda na trojce singlu, za 15 minut je po zápase, máme pátý bod, stav 5:1. Nejhezčím zápasem dnešního večera je jednička singl, Martin proti Vaškovi Kozlovi. Odveta. Dlouhé výměny, aktivní hra, dřina po celou dobu. Ve třetím setu rozhoduje rozvaha a chladnější rozum Martina. Vašek ztrácí při střídání stran vývoj třetího setu a je vymalováno. Velký potlesk oběma aktérům a celý tým gratuluje Martinovi, i když jsme měli výhru týmu už v kapse, tak zde je pochvala a poklona za výkon od ostatních hráčů. Posledním zápasem je mix. Naše již ostřílená dvojka Martin s Haruno v pohodovém tempu bere výhru ve dvou setech.

Výhra 7:1 pro nás znamená upevnění druhého místa v tabulce ligy, hned za nedostižným favoritem FSpS MU Brno. To jsme si přáli na začátku sezóny a zatím se nám to daří plnit.