15870534 10211335807129467 1664698667 nPoslední zápas, který čekal naše Áčko v lize v 2016 byla prosincová odveta s Premiérou B, na půdě hostů. V tělocvičně ZŠ Horní, kterou nikdo nemá extra v lásce, rozkoukat se tam ve změti čar a proti světlému stropu trvá hodně dlouho. Taky to bylo poznat hned na úvod utkání. Začali jsme na třech kurtech a po prvních třech zápasech to s námi nevypadalo růžově - padl náš první debl mužů Marek s Kubou, debl holek Soňa s Kačkou a i singl žen Nelča. Holky lehly na dva sety a kluci na tři. Stav 0:3 z našeho pohledu. Tak a dost! Zbývá nám pět zápasů, naděj umírá poslední :). Musíme vyhrát všechny zbývající, abychom mysleli na celkovou výhru v utkání.

Rozehrán je druhý debl mužů Lukin s Tomem, dále Kuba na dvojce singlu a Matěj na jedničce. Aby drama nebylo malé, na všech kurtech jdou tyto zápasy do třetích setů :). Velká pochvala našim klukům na deblu Lukinovi s Tomem, kteří makali, skákali rybičky, hecovali se. Celý set si drželi mírný náskok, který dovedli do vítězného konce. Kluci prolomili smůlu minulých kol a zaslouženě zde dnes urvali výhru. Načasovali si to ideálně, dnes jejich výhru potřebujeme snad nejvíc. Borci si veřili, dali pár kvalitních deblových tréninků s Tomaszem a hned je to vidět na herním projevu! Jen tak dál! Kuba rovnež vyhrává nervózní singl nad Tomášem Prekem a třetí bod přidává Matěj nad Milanem Phu. Matěj rovněž bojoval s prostředím, spoustu míčů hrál do sítě, pouštěl dobré balóny a hrál auty, ale stihl se za půl zápasu rozkoukat a třetí set byl už v jeho režii. Vyrovnáno 3:3.

Dalším zápasem je třetí singl mužů. Na něj jde hned po náročném deblu Tom Míča. Proti němu fyzicky nezničitelný Zdeněk Sára. Klasika dnešního dne, zápas jde opět do třetího setu. Boj o každý míček! Více jich má vyběhaných a vydřených Tom a výhru urve v koncovce třetího setu. Potlesk pro oba aktéry tohoto zápasu, dlouhé výměny, propocené trička... Stav 4:3 pro nás!

Poslední zápas, mix, rozhodne! Buďto si odvezem z Premiery remízu nebo výhru. Na zápas jde Nelča s Markem. Proti je domáci kapitánka Kamila s matadorem badmintonu Honzou Tomkem. Náš mix si hlídá několikabodové vedení celý zápas. Výhru zřejmě chceme víc, než domácí. Kamila klade velký odpor a její neskutečné zápěstí rozhazuje balóny krátkým švihem po celém kurtu. Nestačí to ovšem na výhru a naše super parta Kuklendy vyhrává mix a i celé ligové utkání 5:3. Moc bychom si sami na sebe za stavu 0:3 nevsadili, ale bojovnost a nasazení, podpora fanoušku na místě a i přes messenger nás k výhře dohnala. Poděkování patří Kájovi, Majkovi Juřičkovi, Tomaszovi, Haruno, kteří došli fandit do tělocvičny na Horní.

Po utkání jedeme do naší hospůdky Tusta na pivko a "polívku", Vánoce za dveřmi, tak je na co připít! ;-)