B

Naše Béčko vyrazilo ve čtvrtek 3.11. 2016 do nové haly ve Slatině, kde je čekal soutěžemi otřelý Spartak PBS Brno.  Zápas byl ligovou premiérou pro naše hráče Michaela Vrtka a Áďu Šauerovou. Porvali se s tím se ctí a přejeme jim hodně štěstí v dalších stovkách ligových zápasů, které snad v životě odehrají. Michael nastoupil hned do prvního zápasu, druhého deblu můžů a spolu s parťákem Michalem Juřičkou nasadili od začátku pěkně rychlé tempo. Zápas vyřešili ve svůj prospěch za 20 minut. Borci spolu hráli poprvé a pěkně se na deblu doplňovali, že by nová deblová dvojice?;-)

Na vedlejším kurtu se mix Martin s Haruno dostal do třetího setu a pěkné drama na konec. Z nepříznivého stavu 13:18 naši otočili na 21:19 a druhý bod je doma. Super úvod a jedemé dál, body postupně přidal i náš první debl Tom Farda s Ondrou Smažilem v třísetové bitvě a následně i Martin na singlu, který si vývoj utkání pohlídal od začátku do konce. Vedeme 4:0.

Holky na deblu, Soňa s debutantkou Áďou, makají, vyhrávají první set v nastavení, pak se karta otáčí a domácí urvou druhý i třetí set. To byl jediný vzdor hráčů Spartaku a jejich dnešní čestný bod.  Další body pro nás - Ondra Smažil na singlu trochu odevzdaným výkonem vyhrává ve třetím setu. Ač výhra, tak Ondra působí unaveným dojmem a aspoň máme náplň pro další trénink s Ondrou - trénink dynamiky, výbušnosti, výpadů, pohybu po kurtu a aktivní hry. 

Haruno, náš Shinkanzen, válcuje šikovnou soupeřku především na délku výměn a výbornou fyzičku. Haruno si užívá každý zápas, badmintonem, žije, nechybí skoro na žádném tréninku, k tomu hraje Vaši Ligu, turnaje a má individuální tréninky. Je to hodně poznat na výkonu na kurtu. V lize patří mezi nejlepší hráčky.

Stav 6:1 a na poslední zápas jde Michal Juřička. Michal jede na plný plyn, skáče do míčků, hobluje vlastním tělem růžovou podlahu a bojovnosti urve poslední bod pro tým. 7:1. Pěkný výsledek proti týmu, se kterým se pereme o druhé místo tabulky VI. ligy - městského přeboru. 

 

B

Áčko Kuklendy v sobotu 12.11. 2016 vyráží na svůj jediný mimobrněnský výjezd v základní skupině, na půdu týmu TJ Chropyně B.  Pohodová 70 km cesta se zastávkou na kafčo a zákusek a dobrá nálada. Především proto, že nás večer čeká oslava narození dcery Terezky v rodině Karla Pechy a to je předzvěstí povedeného výjezdu. Dokonce s námi jede Soňa z Béčka, i s badmintonovým bagem, kdyby bylo potřeba naskočit na kurt. Čekáme vyrovnané utkání, skupina A je v rámci III. ligy velmi kvalitně obsazena a každá výhra tady bolí, je potřeba se na ni nadřít ;-), což je to nejlepší pro nás, motivace do tréninku. Radši hrajeme se silnými týmy, je to zrcadlo naší výkonosti a výzva. Dnes s námi nejel výborný singlista Jirka Kuba, má bolavý záda, což je oslabení, ale i tak se jedem porvat o body do tabulky.

Zápas rozehrávají mužské debly Kuba s Markem na prvním deblu a na dalším kurtu náš druhý debl Tom s Lukinem. Kuba s Markem si hlídají vývoj po celý zápas, utkání si užívají, řada dlouhých výměn. Soupeřem je kvalitní dvojice Chropyně, Petr Zavadil a Petr Belhárek. Máme první výhru. Vedle kluci Tom s Lukinem ještě hrají. Aktuálně tito naši dva sympaťáci spolu začali více trénovat debly a sehrávají se na deblových trénincích. Dnes jim chybí trochu štestíčka, rozvahy, chladné mysli, vzájemné podpory, vyhecování v koncovkách obou setů. I když jsou vyrovnaným soupeřem, výhru urve Chropyně, stav 1:1. Borci, jen žádný chmury! Forma z tréninků se překlopí ve správný čas i do zápasů, kterých ještě odehrajete spousty! ;-)

Na další zápas nastupuje Karel Pecha, novopečený tatínek, který jeden celý týden oslavoval svůj první přírustek do rodiny a pak se z toho jeden celý týden dostával  :) a večer ho navíc čeká další oslava dcerky s oddílovými hráči Kuklendy. Každopádně Karel i tak maká. Trochu bojuje s prostředím, první set se rozkoukává, druhý je již plně vyrovnaný, na obrat to nestačilo. Karel prohrál 18:21, ale má další zkušenost: hru v prostředí tělocvičny, kde je horší orientace skrze více čar na podlaze, kde jsou domáci jak ryba ve vodě a hosté vždy trošku nerozkoukaní. Soupeř vede 2:1.

Holky na deblu, Nela s Kačkou nám přidávají vrásky, jdou do třetího setu, stav 19:19! Tohle je vždy drama a vabank, ale štěstí je na naší straně 21:19, velká pochvala za bojovnost v koncovce, stav 2:2. 

Na singl 1. jde Marek. Marek si hlídá první set, krize na něj přijde v koncovce druhého, plné břicho po včerejší rodinné oslavě se těžko nosí, takže je potřeba zapnout ve třetím setu. To se podaří, mobilizuje záložní zdroje, třetí set vyhravá 21:8 a další výhra je doma, stav 3:2.

Kačka Pelcová si věřila na singl a je to poznat i na kurtu, první set vyhrála a druhý dokázala otočit ze stavu 16:20  na 22:20. Velká pochvala Kačce. Sama si řekla o singl i debl a oba zápasy vyhrála. Kači jen tak dál!

Takže máme ještě dva zápasy na to zkusit urvat výhru pro Kuklendu. Pokus dát Karla s Nelčou na mix nevyjde úplně podle představ, sehraná dvojka Chropyně si jde pro výhru. Kaja s Nelčou měli na tréninku několik povedených setů, ale aspoň víme, na čem více máknout!

Poslední zápas je na Kubovi, který nastoupil proti ostřílenému Patrikovi Benešovi. Kuba má aktuálně výbornou formu, díky aktivní trenérské praxi je často na kurtu, jak u tréninku dětí, oddílových tréninků, tak individuálních tréninků dospělých a je to poznat i v zápasech. Kuba vyhrává s jistotou ve dvou setech. Výhra 5:3 pro Kuklendu A!

Táááák a jedeme zpět do Brna zapít Kájovu Terezku ;-)