A tým Kuklendy Liga běží naplno a v akci bylo od posledního článku jak naše Béčko, tak naše Áčko. Jako nový oddíl, byť postaven na dobrých základech zkušených hráčů, tak i  my se potýkáme s porodními bolestmi :) a stále hledáme ideální dvojky jak na mixy, tak na debly. Někteří z nás mají vůbec první zkušenost s debly a v trénincích absolvují první nácviky deblových kombinací.  Každopádně se těšíme na každé další utkání a naši úvodní sezónu bereme na rozkoukání, sehrání se a především získání zkušeností s ligou u nových hráčů.

Radost nám udělalo Béčko v VI. lize, které nám 13.10. vybojovalo historicky první výhru: SK Kuklenská Brno "B" - BC Lokomotiva Kunovice "C" 8:0. Soupeřem byla fajn parta hráčů týmu Lokomotiva Kunovice C. Parta kolem Petra Raštici a Jany Malíkové dojela na Kuklendu s úsměvem na tváři a i přes prohru s úsměvem na tváři odjížděla. Takto to má být v 6. lize, sport pro radost a motivaci do tréninků. Některé zápasy i tak měly napínavý průběh, můžeme uvést mix, kde Lukin se Soňou hráli proti Petrovi s Janou vyrovnané první dva sety 19:21, 21:19 a utekli bodově soupeřům až ve třetím setu, 21:10. Největší napětí přinesl singlový zápas naší brněnské Japonky Haruno. Třísetová bitva a 21:18 pro Haruno v posledním setu. Uff, pořádná makačka!

Takže za první historickou výhru velké díky všem hráčům, co naskočili do tohoto utkání: Soňa Hlaváčková, Haruno Boyce, Tom Fardič, Martin Šauer, Ondra Smažil, Lukin Ostrý, Tom Míča, Michal Juřička.

Naše Áčko ve III. lize hrálo dvě utkání o víkendu 15. - 16.10. 2016, v sobotu proti Kometě B a v neděli proti týmu Slatiny A. Obě víkendová utkání  skončily výsledkem 2:6 v náš neprospěch. Soupeřem nám byly týmy spolehající převážně na venkovní posily, usilující o čelo tabulky či postup, což nám umožnilo odehrát velmi kvalitní zápasy proti výborným soupeřům, kde bylo potřeba držet celé utkání koncentraci, nedělat chyby. Oba zápasy jsme si užili na maximum. Soupeři byli lepší a zaslouženě vyhráli, gratulujeme! My máme motivaci do tréninků, zkusíme nové dvojice do párových disciplín a budeme se těšit na podobné konfrontace, které nás v této kvalitní soutěži čekají. Poděkování za 4 dílčí vítězství jde Kubovi, Jirkovi a Markovi. I přes prohru velká pochvala míří i ke Karlovi, který svůj težký singl dokázal dostat do třetího setu a i s namoženým kotníkem hrál na 120%!

Uznání v superlativech za celý dosavadní výkon v lize si zaslouží Jirka Kuba. Vyhrál zatím všechny své singly  ligy ve dvou setech a soupeře neměl vůbec lehké: Standa Bernacik, Jiří Nývlt, Emil Černý, Petr Dušek.

Teď nás čekají další ligová utkání, naše Béčko bude hrát ve čtvrtek 3.11. 2016 na půdě Spartaku PBS a naše Áčko má druhý víkend v listopadu utkání proti týmu Chropyně B.

Po utkání Áčka jdeme na pivko, tak počítejte s teambuildingem naší super party a hlavně s cestou domů rozjezdem, omluvenky odmítáme :) ;)

Marek