DSC_1658.JPGSoutěže družstev dospělých jsou již v plném proudu. Naše Béčko má za sebou již dvě utkání. Jedno velmi těžké, proti našlapanému týmu FSpS MU Brno a druhé velmi vyrovnané, kdy jsme doma bojovali s týmem Badminton Sharks Brno o první body do tabulky ligy.
V utkání s týmem FSpS MU Brno jsme čelili velmi silnému soupeři. Hráči s prvoligovou či i extraligovou zkušeností hladce proplouvali dílčími zápasy, ale všichni jsme ocenili příležitost si zahrát proti takto šikovným soupeřům, je to lekce a motivace do tréninku. Jmenovitá pochvala patří v tomto utkání Ondrovi Smažilovi, který ve svých 15 letech poprvé naskočil do ligy dospělých a držel se soupeřem Martinem Dvořákem dlouhé výměny. Druhá konkretní pochvala je Jirkovi Kubovi, který s výbornou fyzičkou udržel krok se Standou Bernacikem a v druhém setu jej zlomil, takže vybojoval zaslouženou výhru.

V druhém zápase naše Béčko narazilo na mladý tým Badminton Sharks Brno. Je potřeba říci, že fandíme takovýmto týmům, které využívají svou juniorskou základnu. Junioři za podpory rodičů makali taky naplno a utkání přinesla spoustu dlouhým a napínavých výměn. Například singl Vaška Kozla proti Martinovi Šauerovi, to byl plnohodnotký zápas s razancí a nejistým výsledkem do konce utkání. Krásným zápasem byl druhý singl mužů, kdy Ondra Smažil dokázal otočit nepříznivý vývoj utkání proti Dominikovi Zelinkovi a za podpory fanoušků, trenéru a i taťky v hledišti vyhrál třetí set! Body jsme urvali v mixu, v druhém deblu za pomoci kluků Toma a Lukina a Tom Míča přidal bod v singlu. Celkově jsme vedli 4:3 a Haruno bojovala o výhru, soupeř o remízu, vše šlo v tomto zápase až do třetího setu, který rozhodl o konečné remíze.

Naše Áčko má za sebou první utkání, proti týmu BC Premiera Brno B. Tým, který je matadorem krajských soutěží a pod palcem ho má jedna z nejlepších hráček našeho kraje Kamila Pospíšilová. Zde se začlo dvěma mužskými debly, Marek s Kubou smolně ztratili první set, každopádně další vývoj utkání si hlídali a zaslouženě vyhráli prvního debla, vedle Lukin s Tomem po napínavém a těsně prohraném prvním setu nenašli recept na soupeře a zápas ztratili. Takže 1: 1 po prvních zápasech a v podobném duchu se neslo celé týmové utkání. Hlavně nás podržely singly mužů, kde jsme vyhráli všechny tři, což nakonec stačilo na remízu 4:4, protože Kamila kralovala jak v mixu, tak v ženském deblu.

Teď v nejbližším programu naše Béčko čeká doma tým BC Kunovice C - zajisté dobrý tým, a fajn parta hráčů, takže se na utkání těšíme. Naše Áčko má v nejbližším výhledu zápas proti Kometě B, kde máme řadu kamarádů z našeho předešlého působení. Soupiska soupeře obsahuje spíše jména posil z venku, každopádně si zápas i tak užijeme a snad dostaneme nový impuls do treninků.

Těmito koly se ukončí nahuštěný start soutěží, který částečně ovlivnil tréninky - kdy jsme doma v době tréninků hráli zápasy. I tak si užíváme každou minutu na kurtu, super kolektiv a fajn partu lidí, která se sešla pod křídly našeho nového oddílu, děkujeme všem kolem za podporu!