Dne 17.9.2016 se ve sportovním areálu Hněvkovského v Brně konal festival sportu pro děti - Sporťáček. SK Kuklenská dostal příležitost se tohoto festivalu zúčastnit a prezentovat zde náš sport badminton. Festival se konal v areálu Hněvkovského a dorazilo na něj 7500 diváků. Ti si mohli vyzkoušet v rámci prezentace 77 klubu celkem 58 různých sportovních disciplín. Děti si měli možnost zahrát badminton a seznámit se s naším klubem, jeho cíli a aktivitami v budoucnu. Děti byly z badmintonu nadšené a i na rodičích bylo vidět, že se těšili ze vzájemné herní konfrontace s dětmi a jejich nadšení ze hry, které bylo patrné v očích dětí. Občas zafoukal vítr a dopoledne i krátce pršelo, ale i přesto se u stánku č. 66 s názvem Badminton hrálo.

Náš stánek navštívil i známý cyklista, vítěz tří etap Tour de France Ján Svorada, který amatérsky také hraje badminton a pod dohledem kamery vyzkoušel svoje badmintonové schopnosti s trenérem Kubou.V budoucnu se festivalu Sporťáček rádi opět zúčastníme, byl to příjemně strávený čas ve společnosti dalších sportů, dospělých a hlavně dětí se sportovním duchem a nadšením pro nejrychlejší raketový sport. Děkujeme juniorům Martinu Mejzlíkovi a Ondrovi Smažilovi, že se spolu s trenéry Nelou a Kubou zúčastnili této akce a prezentovali náš klub a badminton.