S cílem v klidu si večer sednout a projít, co nás čeká v blížící se sezoně, dále otestovat fyzické zdatnosti v jízdě na kole a i napumpovat adrenalin do žil, se vydala skupinka hráčů a trenérů SK Kuklenská Brno na víkend na Dolní Moravu.

dm 0001

První den se nesl v duchu přesunu do Orlických hor, aklimatizace, vysondování možností a nasátí čerstvého vzduchu hor. V sobotu ráno brzká snídaně (7:30) a přesun na singl traily - tj. tratě pro bajkery kolem sjezdovky, které díky klopeným úsekům, ostrým zatáčkám, dřevěným lavicím, skokům a celkově prudkému sklonu jízdy, značně zvednou jezdcům tep, prověří odvahu jezdce a kvalitu brzd kol.

Jízda traily byl super zážitek! Tom Míča byl se svým celopérem jasně nejlepší bajker, ujížděl ostatním a bylo hned poznat, že má naježděno desítky km v podobném terénu, skoro jako Jarda Kulhavý. Tom Vorba zapomněl, že jedeme do hor a vzal si silniční SPD tretry, takže při sjezdech v momentě prudšího přibrždění ztrácel balanc, nestačil vycvaknout nohy a pokládal se nejednou i s kolem na stranu. Byl prvním potlučeným účastníkem.

Zanedlouho ho následoval Lukin, který při dojezdu k vleku přehlédl metrákový kámen, poroučel se díky němu k zemi a následně na stanici horské šlužby k vyčištění ran. Do třetice všeho dobrého, zákazníkem ošetřovny se stal i Marek, který při další jízdě brousil vlastním tělem trailové kameniště. Těžkemu pádu těsně unikl  Kuba. Jeho postarší horské kolo se špalkovými brzdami nezvládalo kontinuální zátěž a nájezd na skoky byl rychlejší, než se dalo zvládnout, těžistě vpředu, téměř let přes řidítka, ovšem chladná mysl zabránila pádu.

Tomasz Mendrek předem odmítl traily a dal se sólo cyklo výstupem na horní bod sjezdovek, přes lesní cesty. Jak sám později uvedl, těch 16 km mírného, ale neustálého stoupání prověřilo hodně fyzičku i psychiku a zřejmě u toho padlo nejedno neslušné slovo. Tom si takto mohl ulevit, jelikož byl zcela sám, nikdo neměl tak skvělý nápad pro výjezd nahorů touto trasou. 

Každopádně všichni s úsměvem na tváři pokračovali po adrenalinové části v plánovaném programu dne. Den pokračoval krásným hřebenovým cyklovýletem. Část borců kola i "vynesla" na Kralický Sněžník, někteří absolvovali sjezd do údolí oklikou s průjezdem pod několika vrcholy Orlických hor.   Po celodenní dřině jsme se sešli večer živí na penzionu, nastal čas probrat sezónu, hydratovat se po náročném dni, užít si fajn partu a víkend mimo město. Neděli nám narušilo počasí s trvalým deštěm, každopádně i tak bylo fajn relaxovat a  navíc byl prostor na pokec a klidný přesun do Brna.

Tento výlet bychom v podobném duchu rádi absolvovali i s dalšími hráči Kuklendy, ovšem raději po sezóně, aby zranění na trailech neoslabily náš tým. ;-) :) Včas dáme vědět, kdy jedem zas! ;-)

 

Odkaz na všechny obrázky z akce naleznete v galerii.